Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podświetlanie schowków

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podświetlanie schowków

    domisnis, hmmmm....a o mnie to się już zapomniało :P ops: :szeroki_usmiech

    Jak to w sobotę będzie to wstępnie się piszę żeby się z Wami w końcu spotkać :szeroki_usmiech

  • #2
    Podświetlanie schowków

    Witam,

    czy ktoś już przymierzał się, lub wręcz wykonał jakieś sympatyczne podświetlenie schowków?

    Głównie zależy mi na dwóch schowkach (nr 5 i nr 3) - Pierwszy (bardziej uchwyt niż schowek) pomiędzy fotelami na butelki, drugi na dole (zamiast popielniczki) w konsoli głownej

    ale skoro jest nowy temat więc możemy w tym wątku opisać nasze modyfikacje do wszystkich schowków jakie są nieoświetlane.

    Najlepiej jak by podświetlenie schowków 1,2,3,4 aktywowało się po otwarciu schowka a 5 równocześnie z włączanymi światłami mijania.

    i tu mam pytania
    1. w jakie kostki i gdzie się wpiąć
    2. jakie diody użyć (są na 12V), lub może lepiej jakieś małe żaróweczki
    Załączone pliki
    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

    Komentarz


    • #3
      Jac_ek, do schowka 4 i 5 bardzo łatwo podpiąć zasilanie- np z zapalniczki. ale myslę że kwestię oświetlenia nr 5 nr i nr 3 rozwiązuje lampka z superba która pozatym oświetla deskę rozdzielczą delikatnym światłem

      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maru 123
        Jac_ek, do schowka 4 i 5 bardzo łatwo podpiąć zasilanie- np z zapalniczki. ale myslę że kwestię oświetlenia nr 5 nr i nr 3 rozwiązuje lampka z superba która pozatym oświetla deskę rozdzielczą delikatnym światłem
        No ok, ale podłączenie z gniazda zapalniczki dla schowka 5 będzie ciągłe (a ja bym chciał żeby było razem ze światłami mijania aktywowane)

        Do schowka nr 4 i 3 jak najbardziej można wziąć zasilanie z gniazda zapalniczki i dorobić jakieś sprytne włączniki/wyłączniki i właściwie na upartego do schowka nr 1 też można tam się włączyć.

        Największym (na razie) problemem jest nr 5 tak żeby się włączał razem z podświetlenie deski. No właśnie czy można się podłączyć do jakiegoś podświetlenia deski ?
        - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Jac_ek
          Największym (na razie) problemem jest nr 5 tak żeby się włączał razem z podświetlenie deski. No właśnie czy można się podłączyć do jakiegoś podświetlenia deski ?
          to jest najmniejszy problem właśnie bo wpinasz się do lampki podświetlającej gniazdo zapalniczki i po sprawie :wink: włączasz światła zapala się podświetlenie zapalniczki i schowka :wink:
          1.8T AGU L&K

          2.0TDI BKD ELEGANCE

          TOYOTA LAND CRUISER J95

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maru 123
            Zamieszczone przez Jac_ek
            Największym (na razie) problemem jest nr 5 tak żeby się włączał razem z podświetlenie deski. No właśnie czy można się podłączyć do jakiegoś podświetlenia deski ?
            to jest najmniejszy problem właśnie bo wpinasz się do lampki podświetlającej gniazdo zapalniczki i po sprawie :wink: włączasz światła zapala się podświetlenie zapalniczki i schowka :wink:
            No tak to, OK, myślałem że chodzi o zasilanie zapalniczki a nie zasilanie podświetlenia zapalniczki (ktorej nie mam) ale kable pewnie są w środku (nawet nie pamiętam czy mam podświetlenie :?, ale chyba jest, dzieki.

            moze w wekeend bede mial troche czasu to cos tam dlubne ;-) o ile nie bedzie minus DWADZIESSCIA ;-)
            - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

            Komentarz


            • #7
              to powalcz z tematem, zobaczę jak wyjdzie i może tez coś pomodzę :P
              1.8T AGU L&K

              2.0TDI BKD ELEGANCE

              TOYOTA LAND CRUISER J95

              Komentarz


              • #8
                Jac_ek, a popielniczka nie jest przypadkiem podświetlana ? kurcze nie pamiętam jak jest u mnie ale chyba podświetlaną mam popielniczkę, może by to wykorzystać ?
                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                Komentarz


                • #9
                  Nie wiem jak jest w OII FL, ale u mnie w Ambiencie z 2006r schowek nr 3 jest podświetlany małą żarówką... Jasność tego podświetlenia jest ( o ile pamiętam, bo żarówkę mam spaloną :diabelski_usmiech ) regulowana razem z podświetleniem deski, więc to miejsce było by idealne do zasilania LED-a podświetlającego schowek nr. 5 ( jasność byłaby regulowana razem z deską ).

                  Co do pozostałych schowków ( 1, 2, 4 i ew. 3 jeśli u Ciebie nie świeci ) to zasilanie najlepiej wziąć z oświetlenia schowka przed pasażerem ( tam napięcie pojawia się w momencie otworzenia auta z pilota/kluczyka i ginie dopiero przy zamykaniu auta - nie rozładujesz aku jakby co...). Jeśli dasz 2-3 LED-y na każdy schowek to nawet nie musisz dawać włączników, mogą tam świecić non-stop ( oczywiście podłączone tak jak napisałem ) bo pobór rzędu 50-60 mA na schowek da sumarycznie ok. 250 mA prądu czyli jakieś 3W. Jeśli koniecznie chcesz mieć LED-y załączane przy otwarciu to najłatwiej zrobić to na kontaktronie ( typu NC lub przełączalnym ) i małym magnesiku neodymowym. Jeśli nie trafisz małych kontaktronów NC ( są trudno dostępne i droższe od zwykłych NO ) to można skorzystać z NO i dołożyć jeszcze jeden mały tranzystor i rezystor i też będzie działać...
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez loru
                    Jac_ek, a popielniczka nie jest przypadkiem podświetlana
                    nie wiem, ja mam schowek - ale możliwe że jest tam już gotowe miejsce(kable) na żarówkę i może nawet jakiś "niedziałający system włącznikowy" w przypadku montażu popielniczki wpina się gotowe elementy

                    Popatrzę i obfotografuje temat niebawem

                    Zamieszczone przez kowal 2002
                    Nie wiem jak jest w OII FL, ale u mnie w Ambiencie z 2006r schowek nr 3 jest podświetlany małą żarówką...
                    No proszę zachwile się okaże że wystarczy tylko żarówki wpiąć w gotową instalacje i nic nie trzeba ciagnąć.


                    Zamieszczone przez kowal 2002
                    Co do pozostałych schowków ( 1, 2, 4 i ew. 3 jeśli u Ciebie nie świeci ) to zasilanie najlepiej wziąć z oświetlenia schowka przed pasażerem.
                    No to też jest jakaś myśl godna rozpatrzenia, zobaczę gdzie będzie najprościej się dostać, bo jak na razie to się okazuje że czego się nie dotknąć to świeci ;-), miejsca na żarówki przyszykowane - tylko pozostaje "obudzić" oświetlenie

                    Co do LED ów to mi się średnio podobają jeśli chodzi o barwę i skupienie światła, lepiej (naturalniej) wyglądają żarówki, ale muszę zobaczyć ile jest miejsca do dyspozycji, również na włączniki i wtedy zadecyduje co i jak się da zrobić

                    O kontaktronach dopiero teraz sobie poczytałem, i rzeczywiście możne warto się rozejrzeć po okolicy jak z dostępnością, tym bardziej że mały magnes można na kropelkę dowolnie przykleić do ruchomej części schowka a kontaktron schować gdzieś w miejsce zupełnie niewidoczne. Ja wstępnie myślałem o jakimś mechanicznym rozwiązani ale to mi się bardziej podoba.

                    [ Dodano: Wto 15 Gru, 09 14:18 ]
                    OK, wygląda na to ze schowek nr 3 ma podświetlenie!,



                    ale u mnie nie działa, zobaczę czy to żarówka czy możne jakiś bezpiecznik, a jak nic nie wyniucham to podjadę do ASO :-), w końcu jest na gwarancji.

                    natomiast schowek/uchwyt na butelki (#5) najprawdopodobniej będzie podświetlany z podłokietnika jedna lub dwiema diodami LED - muszę zobaczyć ile dają światła jak jest zupełnie ciemno w samochodzie (poza miastem) i czy nie pojawia się gdzieś na szybach refleksy od tego oświetlenia jak się pojawią to trzeba będzie pomyśleć o innym oświetleniu, dodatkowo po podniesieniu będzie oświetlany schowek w podłokietniku (#4) więc może się uda dwie pieczenie na jednym ogniu

                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                    Komentarz


                    • #11
                      Jac_ek, jakie są efekty?
                      W mojej Skodzie też nie działa podświetlenie schowka nr 3, mimo iż jest tam biały klosz. Czy udało się je uruchomić?
                      Pisał Sebastian

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez SS
                        Jac_ek, jakie są efekty?
                        jak na razie efektów brak, bo i brak czasu. Dodatkowo oprócz schowków chcę jeszcze porobić oświetlenie na nogi przód/tył, do drzwi przód/tył i bagażnik. Wciąż nie mam pomysłu na automatyczne włączanie światła w schowkach - a żeby się cały czas paliło to bzdura. Ostatecznie zrobię jeden manualny włącznik na wszystkie schowki.
                        - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Jac_ek
                          Zamieszczone przez SS
                          Jac_ek, jakie są efekty?
                          jak na razie efektów brak, bo i brak czasu. Dodatkowo oprócz schowków chcę jeszcze porobić oświetlenie na nogi przód/tył, do drzwi przód/tył i bagażnik. Wciąż nie mam pomysłu na automatyczne włączanie światła w schowkach - a żeby się cały czas paliło to bzdura. Ostatecznie zrobię jeden manualny włącznik na wszystkie schowki.
                          Możesz podpiąć pod lampki do czytania

                          Komentarz


                          • #14
                            Jac_ek, jeśli masz możliwość zerknij jak 4 jest podświetlona w Superbie2, może dałoby się taką lampkę zakupić w ASO i ładnie wpasować. Kurcze, już oddałem auto i nie mam jak zrobić zdjęcia.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Jac_ek
                              OK, wygląda na to ze schowek nr 3 ma podświetlenie!, ale u mnie nie działa, zobaczę czy to żarówka czy możne jakiś bezpiecznik, a jak nic nie wyniucham to podjadę do ASO :-) , w końcu jest na gwarancji.
                              Jac_ek, byleś może z tym w ASO?
                              Mój "Batmobil"

                              Komentarz


                              • #16
                                winni77, podobno podświetlenie działa w opcji z popielniczką, standardowo nie
                                prawdopodobnie jest to to
                                357 919 243 D --> 13,00 zł
                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jac_ek, wartaloby rozkminić jak to uruchomić, skoro mówisz, że jest żarówka...
                                  Mój "Batmobil"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    winni77, no na pewno, ale chwilowo nie mam czasu - ale w końcu się za to zabiorę ;-)
                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jac_ek, trzeba by uderzyć do kropeck'a lub enriquez'a, może wystarczy tylko coś "kliknąć" VCDSem? Z resztą looknę u siebie czy też mam tam żarówkę.
                                      Mój "Batmobil"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        winni77, u mnie pewnie nie ma żarówki jest za to taka "mleczna" szybka/zaślepka
                                        - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie to samo. Jutro... właściwie to dziś udrzę do ETKI i zobaczę jak to się ma od tyłu.
                                          Mój "Batmobil"

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            winni77, u mnie pewnie nie ma żarówki jest za to taka "mleczna" szybka/zaślepka
                                            U mnie w modelu przed FL właśnie tam jest żaróweczka i świeci. Świeci się cały czas po włączeniu świateł, czyli razem z całym podświetleniem konsoli i zegarów.
                                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Jac_ek
                                              u mnie pewnie nie ma żarówki jest za to taka "mleczna" szybka/zaślepka
                                              bo jest to popielniczka nie dla palących. dla palaczy jest ona podświetlana.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                panowie, problem podświetlenia schowków już mam za sobą, mam wersję mint i nie było nigdzie podświetlenia a to wkurzało. Rozmyslałem o podpięciu pod "coś" jakiś lampek itd... ale w rezultcie doszedłem do chyba najprostrzej wersji i jednocześnie wpełni satysfakcjonującej, Co zrobiłem? Otóż w IKEI sa do kupienia gotowe lampki led (takie kwadratowe, czaerne jakieś 5x5 cm) zasilane 3 bateriami oraz posiadające w obudowie czujnik światła. Montuje sie coś takeigo np. w szafach, szufladach itd. Kupiłem, przykleiłem i rewelka. Włacza się takei oswietlenie w momencie otwarcia schowka ale działa nie na ruch tylko na zmianę natezenia padającego światła na czujkę. Tak wiec, choćby najmniejsza zmiana oświetlenia w ciemnym schowku do oświetlenia po jego otwarciu automatycznie zapala lampkę. Po zmknięciu lampka po jakiś 5 sekundach sama gaśnie. Baterie już mają rok i dalej to fajnei świeci. Tak wiec dajcie sobie spokój z szukaniem kabelków itd... z napieciem, to bez sensu. Lampki dwie kosztują coś 40zł z bateriami które pewnie wymienia sie co kilka lat a sprawuej się u mnie rewelacyjnie. Potem doszedłem do wniosku że takie oświetlenie można zalożyć wszedzie w aucie, chociazby w bagazniku itd... Nie ma problemu z szuną CAN itd.... Ważne jeszcze dla wszystkich co mają gwarancję, nikt sie nei doczepi. Pozdr.
                                                Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                                                Była:
                                                Jest:
                                                1) Octavia 1,4 TSI

                                                jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  matompra NONONO interesujące, a jak to wygląda kolego ?
                                                  www.prostetorodo.pl

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X